Pożyczka bez weryfikacji

Informacje, pożyczki pozabankowe przez internet, dla zadłużonych

Dziewczyna z tabletem.

Dla wielu osób problemem jest zdolność kredytowa. Niestety wiele firm pożyczkowych, nie mówić już o bankach bardzo mocno weryfikuje swoich klientów. Można powiedzieć, że gdy ubiegamy się o pożyczkę lub kredyt jesteśmy prześwietlani kompleksowo.

Bez zbędnego sprawdzania również można otrzymać pożyczkę

Z jakich narzędzi korzystają firmy pożyczkowe i banki? Głównym źródłem pozyskiwania danych o klientach są bazy. Najbardziej znaną jest BIK, czyli biuro informacji kredytowej. Tutaj zbierane są dane o każdym, kto kiedykolwiek zdecydował się na kredyt w instytucji finansowej.

Jeżeli masz więc zobowiązanie nieuregulowane lub już spłacone jest 90% szans, że jest to widoczne w zestawieniu BIK. Takie zestawienie nazywane jest raportem. Mogą tam się znaleźć informacja o kartach kredytowych, kredytach czy pożyczkach. Najgorsze jest wtedy gdy mamy jakąś pożyczkę nieuregulowaną (obciąża ona wtedy naszą zdolność kredytową). Jednak pożyczka niespłacona nie jest taka zła jak pożyczka gdzie mamy zaległości i np. trafiła już do windykacji.

Kolejnymi bazami są KRD oraz ERIF. Działają one w sposób zbliżony do BIK, również zbierając informacje o klientach. Ale uwaga, w przypadku ERIF możemy znaleźć się w raporcie nawet w sytuacji gdy nie zapłacimy czynszu za mieszkanie.

Czy można otrzymać pożyczkę bez weryfikacji w bazach?

Jest to coraz trudniejsze. Firmy pożyczkowe również liczą ryzyko i nie udzielają już tak bardzo pożyczek „na lewo i prawo”, jak dawniej. Nie mniej jednak można i zachęcamy do złożenia wniosku przez internet. Może się zdarzyć, że dana firma pożyczkowa chce w większy sposób pozyskać nowych klientów i udziela pożyczek nawet tym o mniejszej zdolności kredytowej.

Warto zwrócić jeszcze jedną uwagę na dość istotną rzecz. Chodzi o promocje pożyczek. Dzięki nim mamy szansę otrzymać oczekiwaną kwotę za darmo. Pieniądze dla nowych klientów w wielu firmach oferowane są za darmo (chodzi o nowych klientów).

Co wpływa na ocenę Twojej zdolności kredytowej?

  • wysokość twojego miesięcznego dochodu (im jest wyższy tym lepiej)
  • aktualne zobowiązania kredytowe i finansowe (tutaj wliczane są różne abonamenty komórkowe, czynsz za mieszkanie czy inne pożyczki)
  • posiadana liczba osób na utrzymaniu (jeżeli masz dużą rodzinę, twoja zdolność kredytowa będzie niższa)
  • majątek dla zabezpieczenia (własne mieszkanie czy dom, może podnieść ocenę wiarygodności w oczach pożyczkodawcy)

Oto oferty pożyczek z którym dobrze jest się zapoznać:

Listę sprawdzonych kredytów oraz pożyczek można także znaleźć na stronie doradcafinansowy24.pl.