jak rozpocząć Nowy Rok dobrze finansowo?

Informacje, pożyczki pozabankowe przez internet, dla zadłużonych

Mężczyzna z tabletem.

Postanowienia noworoczne to coś co każdy robi co roku. Jest to moment gdy zastanawiamy się co chcemy zrobić, co poprawić.. jakie są nasze cele. Dla wielu z nas postanowieniem noworocznym może być polepszenie swojej sytuacji materialnej. Zacznijmy jednak od planu na dobre gospodarowanie domowym budżetem.

Dobre zarządzanie swoim portfelem – czyli gdzie pożyczać pieniądze?

Często powtarzamy sobie „od jutra…”. Od jutra mamy chęć zmian, realizacji nowych celi oraz planów. Jednak właśnie z początkiem roku nasze postanowienia nabierają większego znaczenia. Zmiana roku jest dla nas większym bodźcem i chętniej decydujemy się na wprowadzenie zmian do swojego życia.

Plany mogą być różne. Jedne osoby postanawiają uprawiać więcej sportu by schudnąć. Inne planują być bardziej oszczędne. Jeszcze inne chcą zrealizować swoje marzenia (wybrać się na wycieczkę, kupić mieszkanie itp.). Ile ludzi tyle pomysłów, marzeń oraz różnych celi do osiągnięcia.

Część z nas postanawia poprawić swoją sytuację materialną. Jest to bardzo dobre postanowienie. W dzisiejszych czasach możemy zaobserwować „czas pracownika” – firmy bardzo mocno poszukują ludzi do pracy. Dlatego zmiana pracy na lepszą może być łatwiejsza niż do tej pory. Jednak bez zmiany pracy małymi krokami można poprawić swoją płynność finansową.

Do prosty rad możemy zaliczyć ograniczenie zbędnych i nieprzemyślanych wydatków. Korzystanie z różnego rodzaju promocji – tak by kupować tanio. Systematyczne oszczędzanie, nawet niewielkich kwot. Pożyczanie pieniędzy od banku czy firmy pożyczkowej tylko na korzystnych zasadach.

To tylko niektóre z porad, dzięki którym możesz zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych w skali miesiąca. W skali roku może to być nawet tysiąc lub kilka tysięcy złotych. Warto więc małymi kroczkami zadbać o swój portfel. Mniej wydawać, korzystać z promocji. Zmienić operatora komórkowego na tańszego, dostawcę prądu na tańszego, zmienić konto bankowe na darmowe (ranking.topkonta.pl). Oszczędzając kilka złotych na jednej transakcji, gdy będzie ich kilkanaście to okaże się, że oszczędności mogą być naprawdę spore.

Chcą realizować większe wydatki, pożyczajmy pieniądze w sprawdzonych źródłach. Obecnie firmy pożyczkowe oferują pierwsze pożyczki za darmo (przykłady znajdziesz na sprawdzonachwilowka.pl). Dlatego właśnie takie decyzje sprawią, że więcej złotówek zostanie w Twoim portfelu!