Jak wybrać pożyczkę online?

Informacje, pożyczki pozabankowe przez internet, dla zadłużonych

Mężczyzna.

Teoretycznie jest to proste pytanie. Pożyczek na rynku jest dużo, wybór jest ogromny. Do tego reklamy w telewizji czy innych mediach. Można podjąć decyzję w 2 minuty, ale czy warto?

Jaką pożyczkę wybrać? Krótko czy długoterminową?

Decydując się na pożyczkę dobrze jest wziąć pod uwagę kilka czynników. Teoretycznie jak wspomnieliśmy wybór jest ogromny. Powinien być prosty – ale nie zawsze tak jest!

Przede wszystkim na samym początku zastanów się ile pieniędzy potrzebujesz. Drugą kwestią jest czas na który chcesz pożyczyć pieniądze. Obecnie rynek oferuje dwa typy pożyczek:

  • szybkie pożyczki online krótkoterminowe (tzw. chwilówki)
  • pożyczki online długoterminowe (tzw. ratalne)

Od tego tak naprawdę na jaki okres czasu oraz jaką kwotę potrzebujesz wynika forma pożyczki którą warto wybrać.

1. Pożyczka krótkoterminowa

To oferta skierowana do osób które chcą pożyczyć niewielką kwotę pieniędzy. Z reguły jest to suma do 3000 zł. Przyznawana na bardzo krótki okres czasu – 30 do 45 dni maksymalnie, czyli przysłowiową chwilę (zobacz na nachwilke.pl). To i krótko, ale również i długo. Wszystko zleży w jakiej sytuacji jesteśmy i czy mamy możliwość szybkiej spłaty po tych 30 dniach. Często np. czekamy na wypłatę, ale chcemy coś sobie kupić już teraz. W takich okolicznościach to idealne rozwiązanie.

UWAGA: pierwsze pożyczki dla nowych klientów są bezpłatne, więc tym bardziej warto skorzystać!

2. Pożyczka długoterminowa

Tutaj oferta skierowana jest do osób które chcą otrzymać większą kwotę, nawet 10000 zł. Również na dłuższy okres czasu bo do 24 miesięcy. To już jest bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych kredytów w banku. Dobierasz odpowiednią kwotę i wygodnie spłacasz nawet przez dwa lata. Pożyczki ratalne cieszą się również coraz większą popularnością na rynku i Polacy wybierają je częściej.

Połączeniem ciekawej pożyczki krótkoterminowej z ratalną jest pożyczka online ferratum tutaj możesz otrzymać maksymalnie 1000 zł (czyli nie za duża kwota). Ale czas spłaty wynosi 4 miesiące, a spłacasz w czterech wygodnych ratach.