RRSO – teraz musi być – co to jest?

Informacje, pożyczki pozabankowe przez internet, dla zadłużonych

Umowa pożyczki RRSO.

Od 22 października 2017 w życie weszła ustawa mówiąca o tym, że każdy reklamodawca musi prezentować dla oferty kredytu lub pożyczki którą oferuje tak zwany współczynnik RRSO. Co to jest i czy pomaga?

Definicja RRSO. Co to jest?

Zacznijmy od tego czym jest tak zwany RRSO. Na początek definicja:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO, ang. Annual percentage rate) – całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta, wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym.

Czyli jest to współczynnik na podstawie którego szybko możemy oszacować jak droga jest dana pożyczka lub kredyt. Oznacza to że musimy oddać dużo więcej niż pożyczyliśmy, chociaż czasami dla pożyczek darmowych RRSO wynosi 0%.

Dzięki tej informacji w prosty sposób możemy sprawdzić która z ofert jest najtańsza. Niestety różnie bywa, przykłady RRSO podawane są dla tak zwanego przykładu reprezentatywnego, czyli standardowej pożyczki. W sytuacji gdy pożyczamy większą kwotę RRSO może być większe.

Są jednak pożyczki i kredyty które są oferowane za darmo i tam znajdziemy informację że RRSO = 0%. Warto takich szukać. Oznacza to po prostu, że koszt pożyczenia pieniędzy dla tej oferty jest zerowy.

Miejsca gdzie znajdziesz listy pożyczek online:

wszystkiechwilowki.i-chwilowka.pl – pełna lista pożyczek (szeroki wybór)

kasiorka24.pl – duże zestawienie pożyczek (również 24h/7dni)

nachwilke.pl – kilka dobrych sprawdzonych ofert + ranking

chwilowkiranking24.pl – tu dobry ranking zarówno chwilówek jak i pożyczek online